информационное агентство

Статьи

Куди зникають пожертви на ЄвроМайдан і чому Яценюк не жертвує на потреби «революції»?

У Києві на Майдані зріє новий скандал, але тепер вже навколо пожертв на потреби учасників ЄвроМайдану та непрозорості витрат цих коштів партійцями «Батьківщини». У зв’язку з цим, координатори ЄвроМайдану від «Батьківщини» та наближені до Арсенія Яценюка партійці вживають заходи по недопущенню витоку цієї інформації, про що стало відомо від близького оточення Юрія Луценка.

Зокрема, активісти ЄвроМайдну менш ніж за місяць змогли зібрати близько 3-х мільйонів гривень пожертв, у той час як партійні побори «Батьківщини» бажають бути кращими. Велика частина суми надійшла з України, грошові вклади були і за кордону.

При цьому, прес-центр Громадського сектору ЄвроМайдану відзвітувався тільки за перші 12 днів протесту, коли було зібрано понад 600 тисяч гривень пожертв, наданих українцями. У вказаному звіті мова йшла про витрати на логістику, закупівлю наметів, харчів, води, виготовлення наліпок, медичну допомогу, ліки та лікування постраждалих. Ще частина була витрачена на польову кухню, засоби обігріву, засоби захисту. Крім цього, активісти купували канцтовари та листівки для інформаційного центру, бензин активістам «Дорожнього контролю», які патрулювали в’їзди в Київ тощо.

Але, як вважають учасники ЄвроМайдану, насправді не всі кошти було належним чином обліковано і значна їх частина перейшла до партії «Батьківщина». Про це, зі слів оточення Луценка, стало відомо, коли недорахувалися коштів отриманих з регіонів та від діаспори.

Для прикладу, активісти ЄвроМайдану недорахувалися 30 тисяч доларів, які були переказані Злученим Українським Американським Допомоговим Комітетом (United Ukrainian American Relief Committee). Окрім цього, зависли в повітрі ще 2700 €, які було зібрано для потреб київського ЄвроМайдану у Лісабоні (Португалія). Вочевидь, також пішли на партійні потреби.

Невже до них знову причетні спритники з «Батьківщини», такі як Григорій Немиря та інші, як це вже було з непрозорістю та непомірними витратами партійних коштів на зарубіжні поїздки, у тому числі з Є. Тимошенко, пригощання, піар БЮТ тощо? А, можливо, вони акумулюються на президентську кампанію Арсенія Яценюка, а потім розчиняться як партійна каса «Фронту Змін»?

Тому, виглядає досить дивним та обставина, що після повернення активістів ЄвроМайдану з Михайлівської площі на Майдан Незалежності 2 грудня 2013 року, раптом припинили збір коштів громадськістю. На усі благодійні пожертви від громадян наклала руки опозиція і переадресувала їх у Штаб національного спротиву (знаходиться в Будинку профспілок).

Далі буде http://nk.org.ua

Центр правовой и социальной защиты
ТЕМА ДНЯ
antifashisttm
Антифашист ТВ