информационное агентство

Статьи

Там, де вже прийшла «Свобода»… рубати «капусту»

«Свобода» прийде – порядок наведе!». Мов мантри повторюють цей салоган переважно молоді свободівці та їх такі ж молоді, а іноді і старші, прихильники у багатьох частинах України. ««Свобода» прийде – порядок наведене!». Вбивають в голови функціонери ВО «Свобода» під час зустрічей з мешканцями міст і сіл України, де партія ще не представлена в органах місцевого самоврядування.

І дехто вірить в цю солодку обіцянки, хоча міг би запитати себе: «А що вже зробила «ВО «Свобода» там, де протягом кількох років її представники мають більшість у місцевій владі?». Наприклад, у Галичині.

І тоді б перед їх очима постала досить сумна картина…

Є у Галичині таке маленьке місто Рава-Руська, що у Жовківському районі Львівської області. Місто знаходиться на відстані трьох кілометрів від українсько-польського кордону, а його населення не перевищує дев’ять тисяч мешканців.

Так от, у цьому місті з 30 депутатів міської ради – 13 представляють ВО «Свобода». Решта депутатів пройшли від інших політичних сил: 5 – «Сильної України» (нинішній міський голова Ірина Верещук пройшла також від «Сильної України»); 3 – «Партії захисників Вітчизни; 2 – «Батьківщини»; 2 – «Фронту Змін»; 2 – «Народного Руху»; 2 – «Нашої України»; 1 – «Партії регіонів».

Тобто, на одного депутата припадає 300 мешканців міста, а це значить, що розібратися з їх проблемами та знайти їх розвꞌязання за рахунок наявних можливостей можна було б без особливих труднощів.

Була б лише на те воля.

Але часто буває так, що волі немає, бо немає власного інтересу, що виражається у відомих банкнотах зеленого кольору.

Мати зиск зі своєї посади вирішив влітку цього року (а може він це робив від самого початку перебування на посаді секретаря міськради) депутат від ВО «Свобода» і інженер Рави-Руського лісгоспу Любомир Кашуба.

І у знак подяки за обіцянку «посприяти» ухвалі депутатами міської ради рішення про виділення земельної ділянки одному з мешканців міста отримав хабара 1000 американських доларів.

При цьому, правда, одразу ж був затриманий правоохоронцями.

Скільки вже «заробив» на подібному «рішалові - сприянні» Кашуба зараз виясняють слідчі, але чи діяв він сам і на свій розсуд?

Скоріш за все ні, бо для того, щоб ухвалити рішення щодо тої чи іншої земельної ділянки, потрібна була підтримка більшості депутатів міської ради.

Тобто, для цього Кашуба, напевно, мав би домовлятися щонайменше зі своїми побратимами свободівцями.

Наразі не відомо, в чому зізнався слідчим Кашуба і чи зꞌявляться спільники у його афері.

Затримання Кашуби стало шоком як для місцевої організації «Свободи», так і для керівництва ВО «Свобода» у Києві.

Що ж зробили у ВО «Свобода» після затримання 4 липня поточного року їх колеги Кашуби та навіть після його термінового (вже 5 липня) виключення рішенням Політради ВО «Свобода» з лав цього об’єднання?

По-перше, на місцевому (міському) рівні не з’явилися 30 липня поточного року на позачергову сесію, на якій мало розглядатися питання про усунення Кашуби з займаної ним посади секретаря міськради.

Тим самим створили ситуацію, коли затримана під час отримання хабара посадова особа до сих під перебуває на своїй посаді і одночасно, згідно з рішенням суду, має знаходитися під домашнім арештом!

По-друге, заблокували 9 серпня поточного року розгляд та ухвалу рішення щодо виділення 139 земельних ділянок мешканцям м. Рава-Руська. Тим самим позбавили їх не лише можливості скористатися своїм законним правом на безкоштовне отримання у власність земельної ділянки вже зараз, але й чекати результати перевірки списків бажаючих отримати землю прокуратурою. А коли б Кашуба не попався на хабарі, то він як секретар міськради не дав би заблокувати розгляд питання, бо саме через його руки, як свідчать тепер депутати міськради, проходила значна частина тих заяв.

По-третє, на обласному рівні розгорнули гучну кампанію проти голови Рави-Руської міської ради Ірини Верещук, звинувативши її у… «проведенні антисвободівської кампанії на догоду партії влади».

«Прийшовши на посаду міського голови від партії «Сильна Україна» (тепер Партія регіонів), Ірина Верещук очевидно готує ґрунт до майбутніх виборів. З конкретного земельного питання вона намагається зробити політичну кампанію, підбурити жителів Рави-Руської, які здебільшого підтримують «Свободу»», - заявила прес-служба Львівської обласної організації ВО «Свобода».

Це правда, що Верещук не гне спини перед представниками ВО «Свобода». Більше того вона не боїться прямо сказати, хто, на її думку, є винним у багатьох проблемах мешканців міста:

«Склалося так, що в міській раді більшість має Всеукраїнське об’єднання «Свобода».

І саме вони (голоси свободівці) є вирішальними в долі голосування. Вони хочуть голосують, хочуть – ні. І саме за їхньої безвідповідальності, колективної безвідповідальності, за якою вони ховаються і не голосують, люди сьогодні страждають і не можуть отримати земельні ділянки».

Чи є тут у діях І. Верещук елемент політичної боротьби?

Бесіди у вівторок цього тижня з кількома мешканцями Рави-Руської на тему виділення земельних ділянок переконали мене скоріш у зворотньому. І більше того, здебільшого люди хочуть простого вирішення їх маленьких проблем і їм байдуже, хто це зробить і під чиїм прапором.

Правда, одного разу пролунала цікава думка про те, що «політика» у Раві-Руській як і господарка – на рівні села. А одне з неписаних правил сільської політики говорить про те, що деяких кобіт з гострим язиком краще не чіпати, тим більше, коли вона ще й не пересічна особистість.

Як мені сказав один з місцевих депутатів, І. Верещук має три вищі освіти (навчалася у Львівському військовому інституті, Львівському національному університеті ім. Івана Франка та Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії управління при президентові України) і всі три ВУЗи закінчила з відзнакою.

До обрання міським головою спочатку юристом Рава-Руської міської ради, а потім працювала заступником голови Жовківської райдержадміністрації.

Але у «Свободі» подумали, що це правило не для них і з нею їм вдасться справитися. «Напевно, прорахувалися», - сказав літній чоловік на ім’я Петро з вул. Драгоманова.

Іншої думки пані Ольга з вул. Львівської, яка процитувала слова відомого громадського діяча, священника і письменника Львівщини Осипа Лещука:

«…у нас не допомагає авторитет, а звідси егоїзм та отаманія. Це гідра, що трощить наші ідеали. Тому муситься піднести в нас авторитет, а з цим почуття відповідальності за свої вчинки».

І додала: «Немає відповідальності за свої вчинки у декого з міської «Свободи». Той Кашуба ще з лісом крутив, а потім, як виявилося, і в міській раді вирішив копійчину заробити. Коли б заробляв своєю працею, Бог йому в поміч. А от коли з людей гроші вимагав…, то, даруйте!

Знали, напевно, його свободівські побратими, що він крутить, але не зупинили. Бо і у них немає відповідальності за свої вчинки - отримали по декілька ділянок для себе, а простим людям – нічого!».

Але, як видно, у «Свободі» думають інакше, бо питання відповідальності перед людьми вони наполегливо відсовують на задній план.

Замість того відкрили справжні бойові дії проти І. Верещук, звинувативши її у організації «антисвободівської кампанії».

Так звана «антисвободівська кампанія» проявилася в тому, що 1 вересня цього року І. Верещук запросила мешканців міста на громадські збори до Народного дому, під час яких вона назвала прізвища тих депутатів міської ради, які, по суті, заблокували прийняття рішення щодо виділення 139 земельних ділянок, але при цьому вже встигли ощасливити свої родини та близьких родичів численними земельними ділянками.

Найбільше «на горіхи» дісталося від І. Верещук депутатові міської ради та директорові товариства з обмеженою відповідальністю «Деревообробник» Степану Смуту.

За її словами, Верещук Смут зміг отримати разом зі своїми родичами аж 9 ділянок.

Намагання Смута пояснити людям, що ці ділянки він «вистругав» ще до свого обрання депутатом міської ради, тобто, як «деревообробник», виявилися марними – зал обурено гудів і вже не бажав слухати не лише самого Смута, а й інших «зацікавлених осіб» від ВО «Свобода».

І. Верещук назвала «обурення» свободівців її заявою «цирком» та ще й попросила, як розповідають очевидці, присутнього у залі міліціонера забрати зі сцени Смута.

Ні, я вам скажу, правда, що Львівщина – не Київ. Тут міліціонер може без вагань видалити депутата зі сцени, а той навіть не пручається і не розбирає уніформу охоронцю правопорядку...

А ще Верещук підлила масла у вогонь, заявивши, що, напевно, ці ділянки бралися для наступного продажу, але не під забудову.

«По дев’ять земельних ділянок на що брати. Продавати? Отак от, люди добрі, не дадуть вам взяти, а вступить «Земельний банк» в силу, і будете ті ділянки у них купляти» - додала вона.

Тепер свободівці виправдовуються і говорять, що питання виділення земельних ділянок просто перенесено до завершення перевірки законності включення в списки бажаючих отримати ділянки біля 35 осіб, що не проживають у Раві-Руській.

Звичайно ж і це треба зробити. Та чи погодяться вони з думкою міського голови стосовно того, що треба видати і депутатам по одній ділянці на сім’ю, а не по 5 чи 9, чи, навіть, як вона говорить, по 12!?

«Свобода» прийде – порядок наведе? – У Раві вже прийшла і навела. Свій для своїх.

Далі буде…

За матеріалами http://nk.org.ua/

Центр правовой и социальной защиты
ТЕМА ДНЯ
antifashisttm
Антифашист ТВ