информационное агентство

Официально

Закон України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо заборони пропаганди нацизму і фашизму)"

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

Вноситься народними
депутатами України:
Царьовим О.А.,
Шенцевим Д.О.

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Кримінального кодексу України
(щодо заборони пропаганди нацизму і фашизму)
І. Внести до Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради, 2001, № 25-26, ст. 131) такі зміни:

1. Доповнити Кодекс новими статтями 301-4, 301-5 та 301-6 такого змісту:

«Стаття 301-4 . Відповідальність за ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують нацистську чи фашистську ідеологію.

1. Ввезення в Україну творів, що пропагують нацистську чи фашистську ідеологію з метою збуту чи розповсюдження або їх виготовлення, зберігання, перевезення чи інше переміщення з тією самою метою або їх збут чи розповсюдження –
караються штрафом до ста п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією творів, що пропагують нацистську та фашистську ідеологію, засобів їх виготовлення та розповсюдження.

2. Ті ж само дії щодо фото-, кіно- та відеопродукції, що пропагують нацистську та фашистську ідеологію, а також збут неповнолітнім чи розповсюдження серед них такої продукції –
караються штрафом від ста до трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п’яти років з конфіскацією фото-, кіно- та відеопродукції, що пропагує нацистську та фашистську ідеологію, засобі її виготовлення і демонстрування.

3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, якщо вони вчинені повторно чи за попередньою змовою групою осіб –
караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією творі фото-, кіно- та відеопродукції, що пропагують нацистську та фашистську ідеологію.

Стаття 301-5. Відповідальність за пропаганду нацизму та фашизму в Україні.

Пропаганда нацизму та фашизму, випуск і розповсюдження нацистських агітаційних матеріалів, організація нацистських мітингів, ходів, парадів і демонстрацій, виготовлення і розповсюдження нацистської символіки, окрім відтвореної безпосередньо на предметах релігійного культу, на території України забороняється. За будь-яку з цих дій винні особи підлягають кримінальній відповідальності –
караються штрафом від п'ятдесяти до двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією агітаційних матеріалів.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно чи за попередньою змовою групою осіб –
караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією агітаційних матеріалів чи продукції, що пропагують нацистську та фашистську ідеологію.

Стаття 301-6. Відповідальність за демонстрацію і носіння нацистської символіки

Демонстрація, публічне виставляння, показ, вивішування і носіння нацистської символіки, окрім відтвореної безпосередньо на предметах релігійного культу, на території України забороняється. За будь-яку з цих дій винні особи підлягають кримінальній відповідальності –
караються штрафом до ста п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією агітаційних матеріалів.

Примітка. Виключно у статтях 301-4, 301-5, 301-6 цього Кодексу (без використання як аналогія права в інших галузях права або для тлумачення інших статей цього Кодексу) під поняттям Пропаганда нацизму – пропаганда ідеології нацистської партії Німеччини і фашистської партії Італії, а так само колабораціоністських організацій (Організації українських націоналістів, Української повстанської армії, 14-ої гренадерської ваффен-дивізії СС «Галичина», батальйонів «Нахтігайль» та «Роланд», Київського куреню, Буковинського куреню, 29-ої гренадерської ваффен-дивізії СС «РОНА») на території окупованій нацистами України:
1. публікація і розповсюдження агітаційних документів вищезазначених політичних організацій;
2. створення, розміщення і розповсюдження апологетичних творів та агітаційних матеріалів на користь гітлеризму і його посібників в другій світовій війні;
3. функціонування організацій, що відкрито демонструють свою спадкоємність з нацистською партією Німеччини і фашистською партією Італії, а так само колабораціоністських організацій на територіях окупованих нацистами країн;
4. виготовлення, розповсюдження, демонстрація і носіння нацистської символіки, а так само символіки колабораціоністських організацій .
Під публікацією і розповсюдженням агітаційних документів вищезазначених організацій розуміється публікація і тиражування в друкарських і електронних ЗМІ творів та матеріалів агітаційного змісту на користь нацистської партії Німеччини і фашистської партії Італії, а так само колабораціоністських організацій на територіях окупованих нацистами країн
Під створенням, розміщенням і розповсюдженням апологетичних матеріалів на користь гітлеризму і його посібників в другій світовій війні розуміється створення творів: текстів, образотворчої, аудіо і відео продукції в яких виправдовуються гітлерівський режим, його союзників і посібників з числа колабораціоністів в другій світовій війні.
Під колабораціоністами розуміються особи і організації, що співробітничали з нацистами на територіях окупованих нацистами країн.
Під колабораціоністським організаціями розуміються організації, які співробітничали з німецькими властями в період окупації під час Другої Світової війни.
Нацистська символіка - прапори, значки, атрибути уніформи, вітання, що є відтворенням відповідної символіки, що використалася нацистською партією Німеччини і фашистською партією Італії, а так само в колабораціоністських організаціях на територіях окупованих нацистами країн: свастики, фасції, вітальні жести і т.д.
Під виготовленням нацистської символіки розуміється створення, тиражування предметів, що зображають відповідні знаки (символи), або матеріалів, що містять їх.
Під розповсюдженням нацистської символіки розуміється передача вищезгаданих предметів або матеріалів іншим особам шляхом продажу або безкоштовної роздачі.
Під демонстрацією нацистської символіки розуміється її публічне виставляння, показ, носіння, вивішування, зображення, відтворення на сторінках друкарських видань або у фото-, кино- і відеоматеріалах, тиражування їх та інші дії, що роблять її сприйняття доступним.
Під носінням нацистської символіки розуміється наявність символіки і атрибутики, що нагадує нацистську (фашистську), на одязі у вигляді нашивок, пов'язок, значків, інших елементів а також носіння інших предметів з її зображенням. (годинник, браслети і т.д.).

Стаття 301-7. Межі дії статей: 301-4, 301-5, 301-6

Покарання, передбачені статтею 301-4, 301-5 і 3 цього Закону, не застосовуються, якщо цитування нацистських (фашистських) текстів і матеріалів, а так само відтворення даної символіки має місце в художніх або наукових фільмах і публікаціях, що засуджують фашизм або, що висвітлюють історичні події, а також що відображають культові обряди, традиції з використанням знаків національної геральдичної символіки України і інших країн, коли відповідна символіка не може розглядатися як нацистська (фашистська).»

ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

Голова Верховної Ради України

Центр правовой и социальной защиты
ТЕМА ДНЯ
antifashisttm
Антифашист ТВ