информационное агентство

Последние новости

Геннадій Зубко: «Зараз відбувається формування громадянського суспільства»

Сьогодні в країні відсутній суспільний діалог: влада не чує громадян і не може гарантувати безпеку громадянам України, тому потрібно змінити систему управління влади на таку, при якій події 30 листопада будуть неможливі. Про це заявив, коментуючи суспільно-політичну ситуацію в країні, народний депутат України від фракції ВО «Батьківщина» Геннадій Зубко в прямому ефірі каналу «112 Україна».

«Силовим розгоном мирного Майдану, влада довела, що не чує людей і не може гарантувати безпеку громадянам України. Саме це і вивело ще більше людей на вулиці», - таку думку висловив Геннадій Зубко, стосовно мирних мітингів, що тривають в Україні.

«На Майдані знаходиться громадянське суспільство. Це не протест однієї чи декількох політичних сил. Це протест мільйонів громадян України. Три опозиційні політичні сили, які мають представництво у Верховній Раді, так само підтримують думку громадян, які вийшли на Майдан. Люди висловлюють вимоги: знайти і притягнути до відповідальності винних, хто дав наказ застосувати силу проти мирних демонстрантів. Сьогодні потрібне повне перезавантаження влади. Влада в тій системі в якій існує, не може представляти громадянське суспільство, яке доручило їй це робити», - наголосив Г.Зубко.

На переконання народного депутата, сьогодні нашій країні потрібна демократія, приклад якої люди бачать у Європі.

«Всі загально моральні цінності українців співпадають з цінностями європейців. Зараз відбувається еволюційний процес, який без сумніву, буде успішним для України. Ми відходимо від стандартів Радянського Союзу», - сказав Г.Зубко, а щодо повалення у неділю пам’ятника Леніну у Києві зазначив, що такі дії не об’єднують суспільство, натомість потрібно було б «засудити дії Леніна в роки революції, коли було майже знищено українську інтелігенцію та зняти пам’ятник на законних підставах».

На запитання: «чи готова опозиція іти на діалог з владою?», Г. Зубко відповів: «Зараз є конкретні умови, за яких діалог не тільки можливий, а й повинен бути негайно розпочатим. Це звільнення затриманих мирних маніфестантів; відставка тих людей, які дали наказ про розгін мирних демонстрантів та притягнення до кримінальної відповідальності силовиків, які виконували такий наказ».

«На майдан Незалежності ще 21 листопада першими вийшли люди і громадські організації без політиків. Політики долучилися до цього процесу, оскільки поділяють і підтримують вимоги людей. Ці події не повинні нести забарвлення початку президентської виборчої кампанії, тому що стане неможливим переговорний процес між чинним президентом і кандидатами у президенти, потрібно до діалогу залучати громадських діячів та представників Європарламенту», - сказав парламентар.

За його словами, «зараз відбувається формування громадянського суспільства. І якщо ще декілька днів тому не було чітких посилів від громадськості, то 8 грудня на Народному Віче в Києві Юрій Андрухович чітко сформульовані вимоги громадянського суспільства, до реалізації яких зобов’язані долучитись політики.

«Сьогодні необхідні зміни в системі влади, тому що ми добре пам’ятаємо 2004 рік, коли змінилась влада, так само змінилась влада в 2010 році, але нічого не змінилось для людей, які сьогодні стоять на Майдані», - підсумував Геннадій Зубко.

Центр правовой и социальной защиты
ТЕМА ДНЯ
antifashisttm
Антифашист ТВ