информационное агентство

Последние новости

Тренер "Металіста": Шухевич і Бандера – не злочинці, щоб забороняти їх портрети

Степан Бандера та Роман Шухевич не є злочинцями в Україні, щоб забороняти їх портрети на футбольних матчах. Про це заявив головний тренер "Металіста" Мирон Маркевич, коментуючи рішення ФІФА про 5-річну дискваліфікацію стадіону "Арена-Львів" та проведення матчу відбору до ЧС-2014 Україна-Польща без глядачів.

"Вважаю, що покарання ФІФА занадто жорстке. Чесно кажучи, навіть не знаю, чим обумовлені такі санкції, мені не відомо, чим саме накликали уболівальники гнів чиновників. Під час того матчу не було насильства, ніхто не постраждав. То чому ж до 2018 року дискваліфікували Арену-Львів, а збірна в Харкові гратиме без уболівальників? Нехай би на рік або два роки дискваліфікували стадіон, але не на п'ять. А Харків взагалі тут ні при чому. Дуже жорстко покарали нас. Шкода уболівальників, збірну, яка у вирішальному матчі залишиться без підтримки", - цитує Маркевича football24.ua.

За його словами, дуже дивно те, що таке покарання, у тому числі, обумовлене появою на трибунах портретів Романа Шухевича і Степана Бандери.

"Це взагалі дивно. Роман Шухевич і Степан Бандера не злочинці, щоб забороняти їх портрети. Обидва на західній Україні є героями, авторитетами. Дивне рішення FIFA", - сказав Маркевич.

Нагадаємо, 11 вересня ФФУ отримала листа від ФІФА, в якому йшлося про те, що на матчі Україна – Сан-Марино був присутній представник контролюючого органу FARE, який зафіксував численні порушення з боку українських фанатів: банери із зображенням логотипу дивізії «СС-Галичина», а також розтяжки з цифрою 88, що означає фашистське вітання «хайль, Гітлер».

В результаті Федерація футболу України оштрафована на 45 тисяч франків, а стадіон у Львові дискваліфікований на відбіркові матчі за участі національної збірної до 2018 року включно. Крім того, відбірковий матч чемпіонату світу 2014 року між збірними України та Польщі з футболу 11 жовтня в Харкові відбудеться без глядачів.

Натомість "Молодіжний націоналістичний конгрес" закликав не вважати нацистською символіку ОУН-УПА і припустили, що «ФАРЄ було невірно поінформовано та введено в оману заангажованим та упередженим підходом осіб, які мають особисте негативне ставлення до перелічених історичних постатей».

Центр правовой и социальной защиты
ТЕМА ДНЯ
СВЯЗЬ ВРЕМЕН
Антифашист ТВ